ماساژ تایلندی (قسمت اول)

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی

قسمت اول

قدمت و روش ماساژ تایلندی

ماساژ از قدمت بسیار زیادی در فرهنگ کهن برخوردار است . یکی از روش های ماساژ که قدمت آن به هزاران سال قبل از تمدن نوین بازمی‌گردد ماساژ تایلندی است . ماساژ تایلندی دارای یک هدف مهم در سیستم درمانی باستانی می باشد و آن همانا بازگرداندن انرژی درونی و جوان سازی فرد کاندید ماساژ است . ماسور با انجام حرکات کاملا حرفه ای و دقیق در ماساژ تایلندی جریان انرژی در بدن را تحریک می نماید و تمامی نقاطی که مسدود شده است را در بدن فرد کاندید از میان بر می ‌دارد تا بدین شکل با انجام ماساژ تایلندی ، تنش و اضطراب و آلام ماساژ گیرنده مرتفع شود . در ماساژ تایلندی شخص کاندید ماساژ خلاف ماساژهای دیگر اجباری به درآوردن لباس خود حین ماساژ ندارد . ضمنا در ماساژ تایلندی از یک زیر انداز ساده در کف زمین به جای میز ماساژ استفاده می شود . آموزش ماساژ تایلندی بسیار ساده و روان است و استاد ماسور در چند جلسه نکات کلیدی ماساژ تایلندی را به شما آموزش می دهد .

ماساژ تایلندی
ماساژ تایلندی

در ماساژ تایلندی حرکات نرم و آرامش بخش زیاد رواج ندارد . در این ماساژ بیشتر از تکنیک های کشش و تکان دادن اندام ها استفاده می شود و به این صورت تنش از بدن فرد کاندید خارج می شود .ماساژ تایلندی باعث می شود انعطاف بدن زیاد شده و دامنه حرکات اندام ها افزایش چشمگیر پیدا کند .
ماسور در زمان انجام ماساژ تایلندی از یکسری حرکات کششی که شباهات زیادی به حرکات کششی یوگا دارد استفاده می کند . ماسور در زمان انجام ماساژ تایلندی از طب فشاری ، تحریک کردن کامل مفاصل و فشار طولی و عمیق روی عضلات استفاده می کند .

درمان به وسیله ماساژ تایلندی

این ماساژ اثرات بسیار آرامش بخشی روی تمام اندام های درگیر می گذارد . از ماساژ تایلندی برای تسکین کمر درد و درد مفاصل بسیار استفاده می شود . برای تسکین کمر درد ماسور به آزاد سازی جریان انرژی با حرکات کششی ستون فقرات کمک می کند . به این صورت درد کمر فرد متقاضی ماساژ کاهش پیدا می کند .
ماساور توانا و حرفه ای برای انجام ماساژ تایلندی بسیار حائز اهمیت می باشد . اگر ماسور فردی حرفه ای نباشد شما به احتمال فراوان دردی شدید را در گره های عضلانی و دیگر اندام های حس خواهید کرد . ماساژ تایلندی به دلیل حرکات کششی قدری درد دارد اما کشش های نامتعارف و نا مناسب ممکن است این درد را دو چندان کند . اگر ماسور حرفه ای باشد ماساژگیرنده دردی را حس نمی‌کند زیرا ماسور متخصص به‌خوبی آگاه است که حرکات و فشارها را چطور و به کدام اندام ها و با چه قدرتی وارد تا موجب درد در بدن فرد کاندید ماساژ نشود.

این نوشته منتشر شده در دانستنیها می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×