یومی هو

ماساژ یومی هو

یومی هو

یومی هو به معنی “روش اصلاح لگن خاصره” بوده و یکی از روشهای درمانی کل نگر است که تمامیت انسان را مورد نظر قرار می‌دهند و مبدع آن آقای دکتر “ماسایوکی سایونجی” موسس و مدیر انستیوی بین المللی طب بپیشکیر ژاپن می باشد. این روش پیشتر با نام Diina Massage شناخته می شد که معنای آن به زبان اسپرانتو “ماساژ الهی”بود. اما بعدتر دکتر سایونجی تصمیم گرفت نامی صحیح و مرتبط را برای روش ابداعی خود انتخاب کند. از این رو نام “یومی هو تراپی” جایگزین نام قبلی شد و به سرعت توانست در سطح جهانی گسترش پیدا کند. این روش در ایران توسط آقای غلامرضا آذرهوشنگ ( نماینده بین المللی انستیوی طب پیشگیر ژاپن و مروج این روش در بیش از 35 کشور دنیا تا قبل از زمان فوت دکتر ماسایوکی سایونجی ی ) معرفی و تدریس شد.
یومی هو تراپی در واقعی روشی درمانی که بیش از جنبه درمانی این روش به اهمیت پیشگیری از بروز بیماری ها می پردازد. تئوری مرکزی این روش به هم خوردن وضعیت لگن خاصره و عدم تعادل آن چه در سطح ساژیتال و چه در سطح فرونتال است که در نهایت منجر به تغییرات ساختاری دستگاه اسکلتی ( وضعیت پوسچرال بدن) شده و متعاقب آن دستگاه عضلانی، دستگاه عصبی و اندام های داخلی و غدد درون ریز ( دستگاه اندوکرین) را تحت تاثیر قرار می دهد. ریشه تمامی این مشکلات در واقع چیزی نیست جز بهم خوردن تعادل پوسچرال بدن و جابحایی مرکز ثقل آن است (فرونتال ایمبالانس). با تغییر در وضعیت لگن خاصره و انحراف یکی از سمت های آن به بالا، پای همان سمت نیز به سمت بالا رفته و پای دیگر به ظاهر بلندتر از آن می شود. تنه ناگزیر به دنبال این تغییر وضعیت به سمت پای بلند تر ( سمت مقابل لگن جابجا شده به سمت بالا) خم می شود و در ابتدا اسکلیوز C فرم و سپس S فرم را به دنبال دارد. پس از مدتی لگن این بار دچار چرخشی در سطح ساژیتال می شود (ساژیتال ایمبالانس) و همین امر بر روی اندام تحتانی اثر گذاشته و انواع اختلالات دستگاه اسکلتی را به دنبال دارد.
پیامدهای این تغییرات در دراز مدت و پس از تغییر وضعیت پوسچرال بدن، تغییرات دستگاه عضلانی ( عدم تعادل و تغییر فرم آنها و به هم خوردن اصل قرینگی بدن) را به دنبال دارد. عضلات منقبض و کوتاه شده که نتیجه تغییر دستگاه اسکلتی است ( درمقابل گروهی دیگر از عضلان که دچار کشش شده و ضعیف می گردند)، اختلال در چرخه گردش خون و سیستم لنفاوی را به دنبال دارد. از سوی دیگر فشار بر دستگاه عصبی ( سوماتیک و اتونومیک) خود باعث اختلال کارکردی اندام های داخلی و دستگاه هورمونی شده و بیماری های گوناگونی را به همراه می آورد.

youmeiho
youmeiho

یومی هو بر آن است که به جای درمان نشانه های و علائم بیماری ها باید به علت اصلی این مشکلات رجوع کرد و این اختلال را از بین برد. با حل ریشه اصلی بروز عدم تعادل در بدن انسان، بیماری ها نیز درمان می شوند و سیستم ایمنی بدن تقویت می شود و فرد را در مقابل بروز بیماری های آتی مصون نگه می دارد.
روش یومی هو به عنوان یک روش کل نگر و درمان طبیعی تا حد امکان از تجوبز هرگونه داروی شیمایی یا روش های تهاجمی دیگر نظیر جراحی ها اجتناب کرده و می کوشد با در راستا قرار دادن وضعیت کلی بدن و برگرداندن مزکز ثقل آن به جایگاه اصلی، هماهنگی کاملی بین اندام ها و دستگاههای گوناگون بدن بوجود آورد و سیستم هومئوستاز بدن را در حالت تعادلی نگهدارد.
اگرچه بیماری های دستگاه اسکلتی عضلانی و سیستم حرکتی اولین گروه اختلالاتی است که یومی هو به درمان آنها می پردازد ( نظیر بیرون زدگی دیسک، درگیری دستگاه عصبی نظیر سیاتیک، سمندرم توراسیک اوت لت، سندرم پریفورمیس، سندرم تونل کارپال ، آرتروز، فریز شولدر، اسکلیوز، کیفوز، لوردوز، پای پرانتزی، پای ضربدری و غیره) اما فراتر از آن به بیماری های سیستم ایمنی و خود ایمنی، پاره ای از بیماریهای قلبی، گوارشی، دستگاه جنسی، آمنوره، دیسمنوره، ناتوانی جنسی، پاره ای از ناباروری ها، خستگی مفرط، افسردگی و … نیز تا کنون پاسخ مناسبی داده است.

مشاهده همه دوره های آموزش ماساژ

این نوشته منتشر شده در بلاگ می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×