پارافین تراپی

پارافین تراپی

بررسی اجمالی موضوع

از پارافین برای قرار دادن گرمای مرطوب روی دست ها یا پاها استفاده می شود تا درد برخی از نواحی بدن کاهش یابد. قبل از شروع پارافین تراپی(پارافین درمانی) ، از آب گرم و صابون برای شستن دست یا پایی که قصد درمان آن را دارید، استفاده کنید. با این کار پارافین تمیز می ماند تا بتوانید از آن برای درمان های بعدی دوباره استفاده کنید.

پارافین تراپی
پارافین تراپی

موم پارافین چیست؟

موم پارافین یک موم نرم و بی رنگ و جامد است که از هیدروکربن های اشباع ،ساخته شده است.
قبل از شروع پارافین تراپی(پارافین درمانی) ، از آب گرم و صابون برای شستن دست یا پایی که قصد درمان آن را دارید، استفاده کنید. با این کار پارافین تمیز می ماند تا بتوانید از آن برای درمان های بعدی دوباره استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موارد استفاده ، فواید و عوارض موم پارافین ، به ادامه مطلب بروید.

فواید پارافین تراپی چیست؟

پارافین فواید زیبایی و درمانی دارد.

فواید زیبایی

از نظر زیبایی ، پارافی اغلب روی دست و پا قرار می گیرد. موم نرم کننده طبیعی است و به لطافت پوست کمک می کند. هنگامی که روی پوست قرار می گیرد ، به رطوبت آن می افزاید.

همچنین می تواند به باز شدن منافذ و از بین بردن سلولهای مرده پوست کمک کند. و در ایجاد طراوت و احساس صافی در پوست نیز بسیار موثر است.

فواید درمانی

از موم پارافین ممکن است برای کمک به تسکین درد در افراد مبتلا به موارد زیر نیز استفاده شود:
– آرتروز
– روماتیسم مفصلی

پارافین درمانی نوعی گرما درمانی است و می تواند به افزایش جریان خون ، شل شدن عضلات و کاهش سفتی مفصل کمک کند. موم پارافین همچنین می تواند اسپاسم و التهاب عضلات را به حداقل برساند و همچنین رگ به رگ شدن را درمان کند

تاثیر پارافین در زیبایی
تاثیر پارافین در زیبایی

آیا پارافین تراپی عوارض جانبی دارد؟

موم پارافین در آزمایشگاه آزمایش می شود تا مطمئن شود استفاده از آن بر روی بدن ایمن و بهداشتی است. پارافین تراپی کاملا طبیعی است و دارای نقطه ذوب پایین می باشد، به این معنی که می توان آن را به راحتی در دمای پایین به پوست وارد کرد تا باعث سوختگی یا تاول نشود.

اگر موارد زیر را دارید نباید از موم پارافین استفاده کنید

– گردش خون ضعیف

– بی حسی در دست ها یا پاها

– دیابت

– زخم باز

اگر در خانه مشغول درمان موم پارافین هستید ، مراقب باشید که موم را زیاد گرم نکنید ، زیرا ممکن است آتش بگیرد. هنگام شروع درمان نباید بیش از 125 درجه فارنهایت (51.7 درجه سانتیگراد) باشد

تسکین درد با پارافین تراپی
تسکین درد با پارافین تراپی

برخی از سالن ها ممکن است به عنوان بخشی از مانیکور و پدیکور خود ،  پارافین تراپی را ارائه دهند ، اما اکثر آنها نیز پارافین تراپی را به عنوان یک درمان جداگانه ارائه می دهند.
پارافین تراپی فواید زیبایی بسیاری دارد و همچنین می تواند برای افرادی که بیماری هایی مانند آرتروز و فیبرومیالژیا دارند ، تسکین بخش است

1. تسکین درد مفاصل

طولانی شدن درد در مفاصل می تواند یک کابوس باشد. یک روش عالی برای درمان این نوع درد ، گرما درمانی یا پارافین تراپی است. استفاده از این نوع درمان در مفاصل شما ،موجب  افزایش جریان خون و کاهش درد می شود.

2. آرامش بخش درمانی با پارافین

درمان های پارافینی می توانند اضطراب و افسردگی را درمان کنند و استفاده از آن برای زنان باردار و بیماران مسن کاملا بی خطر است!

موم پارافین
موم پارافین

3-تسکین درد

استفاده از موم پارافین در ناحیه سوختگی می تواند به بیرون آمدن درد و گرمای باقیمانده کمک کند و باعث آرامش اعصاب پوست شما شود.

5-بهبود پوست آسیب دیده

یک پارافین تراپی می تواند با ترغیب پوست مرده به پوسته پوسته شدن و جایگزینی آن به پوست جدید به تسریع روند بهبود طبیعی پوست کمک کند.
این موم همچنین می تواند باعث نرم شدن و کاهش پینه در دست و پا شود. هر پوست خشک یا ترک خورده می تواند از مزایای بهبودی پارافین بهره مند شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×