ماساژ

ماساژ

ماساژ در معنای خاص و عملیاتی آن به هنر بسیار ظریف کار با دستگاه ماساژور به دست متخصص امر ماساژ که ماسور نامیده می شود در حرکات تکنیکی و فنی روی لایه‌های سطحی و عمیق و نیمه عمیق عضلانی با استفاده از فنون و تکنیک های بسیار دقیق گفته می شود .

ماساژ
ماساژ

عملیات ماساژ به منظور افزایش و تزاید عملکرد عضلات و ماهیچه ها و همینطور کمک به مراحل درمانی افراد دچار مشکل و بیمار و افزایش آرامش جسم و روح و روان انجام می گیرد . نام دیگر ماساژ در واژه نامه ادب پارسی ورزمان می باشد .

عملیات ماساژ درمانی روی اندام ها به فشار دارای موازنه و تعادل نسبی و ثابت یا در حال حرکت قوسی شکل و همینطور ثابت و کمک به انواع حرکت مکانیکی اندام های بدن می باشد که این عمل می‌تواند با انواع حرکات دست ، انگشت ها ، آرنج ، زانو ، ساعد و همینطور پاها انجام شود . بافت های هدف در عملیات ماساژ درمانی شامل موارد مهمی همچون عضلات ، تاندون ها ، پوست ، رباط ها ، مفاصل یا سایر بافت های موجود و همچنین عروق لنفاوی یا اندام‌ های دستگاه گوارش شخص نیازمند ماساژ است .

ماساژ
ماساژ

به فردی که عملیات ماساژ را به عهده دارد اصطلاحا “ماسور” گفته می‌شود و به دستگاه الکتریکی که با آن عملیات ماساژ را روی اندام های بدن فرد متقاضی انجام می‌دهند به اصطلاح ماساژور نامیده می‌شود .

در ماساژ گرفتن انواع مختلفی از ماساژ که توسط ماسورها انجام می گیرد ، در فرهنگ ها و جوامع مختلف وجود دارد که هر کدام از این ماساژ ها بر روی قسمت های مختلف بدن یا شیوه های بهبود دهنده متمرکز می شوند و اصول انجام آن بر روی یکسری حرکات خاص متمرکز می شود .

در طی انجام فرایند ماساژ بر روی متقاضی ، ماساور با تکنیک های خاص دست یا دستگاه ماساژور یک سری فشارهای کم و زیاد را به تمامی عضلات و مفاصل بدن شخص کاندید ماساژ برای کاهش درد و ایجاد آرامش اعمال خواهد کرد .

انواع ماساژ

تعداد بسیار زیادی از فنون ماساژ با نام های مختلف در جوامع مختلف مطرح می باشد که از این بین به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم :
ماساژ سوئدی , ماساژ تایلندی , ماساژ شیاتسو , ماساژ جین شین دو , ماساژ آروماتراپی , ماساژ رفلکسولوژی , ماساژ سنگ داغ , ماساژ عمیق , ماساژ پفریمر , ماساژ ورزشی , ماساژ نقطه ای , ماساژ قبل از زایمان , ماساژ تراگر , ماساژ کالیفرنیایی , ماساژ اسالن و …

فواید عملیات ماساژ به شرح چند جمله پایین می باشد :

1- برطرف کننده افسردگی و آرامش دهنده و ریلکس کننده
2- کاهش دهنده دردهای عضلانی
3- افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن در مواجهه با انواع بیماری
4- تسکین دهنده دردهای بانوان در دوره ماهیانه
5- کاهش دردهای زایمان
6- شفاف و شاداب کننده پوست بدن
7- برطرف کننده گرفتگی عضلات
8- افزایش تمرکز و حواس فردی
و….

در دنیای امروز و در اکثر جوامع ماساژ به عنوان یک حرفه رسمی و تخصصی شناخته شده است و افرادی که اقدام به فراگیری علوم ماساژ می کنند می توانند پس از اتمام دوره های آموزشی به عنوان یک حرفه کاملا پول ساز از آموخته های خود نهایت بهره را ببرند .

امروزه می توان توسط ماسورهای حرفه ای بیشتر از 80 نوع ماساژ را روی بدن فرد متقاضی انجام داد و به شکلی به آن ماساژ درمانی نیز گفته می شود . مشارکت در دوره آموزش ماساژ حرفه ای توسط ماسورهای دارای مجوز رسمی برای انجام صحیح آن بسیار مهم و ضروری است .

دوره های آموزشی به صورت حضوری و به صورت دوره های آموزش ماساژ حرفه ای و تخصصی با مدرک مربی بین المللی به صورت عملی و تئوری توسط اساتید حرفه ای و دارای سابقه طولانی در امر آموزش انواع ماساژ در موسسه هنر ماساژ ایرانیان برگزار می شود. دوره آموزش ماساژ حرفه ای و تخصصی برای همه کسانی که به این امر علاقمند هستند آزاد می باشد .

در پایان دوره آموزش به هنر جویان عزیز دیپلم بین المللی در زمینه تخصص دوره دیده آن ها ارائه می گردد.
علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در دوره های ذیل با موسسه هنر ماساژ ایرانیان تماس حاصل فرمایند .
1. ماساژ تایلندی
2. ماساژ سوئدی
3. ماساژ شیاتسو
4. ماساژ آروما
5. ماساژ سنگ داغ
6. ماساژ رفلکسولوژی
7. ماساژ زیبایی
8. ماساژ لاغری
9. ماساژ آیورودا
10. ماساژ یومی هو

این مرکز دارای مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد .
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد موارد ذکر شده به قسمت دوره های آموزشی مراجعه نمایید .

این نوشته منتشر شده در مقالات علمی می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×