ماساژ لاغری

ماساژ-لاغری

ماساژ لاغری چیست؟

ماساژ لاغری یک ماساژ نیرومند و تحریک کننده است که برای هدف قرار دادن مناطق سلولیت و حاوی چربی اضافی،طراحی شده است. ماساژور،از ترکیبی از مالش و تکنیک های فشار دادن استفاده می کند که به شکستن سلولیت کمک می کند. همه این موارد با تکنیک های آرامش بخش، برای سهولت در جلسه ماساژ ترکیب می شوند.

ماساژ لاغری
ماساژ لاغری

 فواید ماساژ لاغری

1-  وزن خود به راحتی کاهش دهید

 پس از یک تمرین روزمره از دردهای بدن خداحافظی کنید. ماساژ لاغری درمانی بدون درد است. ماساژ لاغری را می توانید در زمانی که تایم آزاد دارید، انجام دهید و حتی آن دسته چربی های سرسخت را که به راحتی در برابر ورزش مقاوم هستند نیز  از بین ببرید.

 2- پوست را بهبود می بخشد

ماساژ لاغری باعث می شود پوست شما کشش بیشتری داشته باشد تا محکم تر شود. دیگر چین و چروک و پوست کرکی وجود ندارد. نتیجه کلی این است که پوست شما جوان تر به نظر می رسد.

3- عزت نفس شما را بالا می برد

داشتن یک بدن خوب باعث افزایش عزت نفس می شود و به شما اطمینان خاطر می دهد

4-  سلامتی شما بهبود می یابد

اضافه وزن همچنین موجب بروز برخی مشکلات مانند: فشار خون بالا و دیابت نیز می شود. با از بین بردن چربی از بدن ، این موارد نیز از بین می روند و سلامتی و عملکرد شما به وضوح بهبود می یابد.

انواع مختلفی از درمان های ماساژ لاغری وجود دارد ، بنابراین توصیه می شود در این زمینه با متخصصان ماهر و با تجربه صحبت کنید.

ماساژ لاغری
ماساژ لاغری

آیا ماساژهای لاغری واقعاً تاثیری دارند؟

ماساژ لاغری یکی از انواع ماساژ کلاسیک است که با فشار و مالش روی ناحیه مورد نظر اعمال می شود، مالش شدید منجر به رهایی مقدار زیادی گرما می شود که به نوبه خود باعث تسریع در متابولیسم بافت داخل می شود. . فشار دادن باعث می شود که چربی در بدن به طور مساوی توزیع شود. تسهیل جریان خون و چربی در بدن مستقیماً در بهبود متابولیسم بدن نقش دارد. ماساژ لاغری منجر به از دست دادن چند سانتی متر از حجم چربی بدن و هموار سازی پوست ، کاهش سلولیت و از بین بردن سموم می شود. . تأثیرات ماساژ لاغری بر شکل دهی بدن از طریق تجزیه و تکه تکه شدن بافت چربی به راحتی قابل مشاهده است. یک ماساژ لاغری باعث می شود از فشارهای عمیق تر سریعتر استفاده شود که دوباره روند ترشح چربی را از بین می برد تا چربی های موضعی و همچنین نواقص بدن از بین برود و در نتیجه چهره ای بهتر و محکم تر و جوان تر به نظر می رسد.

چگونه از ماساژ برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

با رعایت نکات زیر می توانید با کمک ماساژ لاغری، شاهد نتایج مثبتی باشید:

1- برای کمک به سم زدایی بدن ، آب زیادی بنوشید.

2- تا حد امکان از قند ، کربوهیدرات سفید ، چربیهای اشباع و الکل خودداری کنید.

3- هنگام دوش گرفتن از روغن نارگیل و قهوه طبیعی بدن استفاده کنید .

در دنیای مدرن، لاغر شدن می تواند به راحتی و با  استراحت روی تخت ماساژ  همراه باشد.

سلولیت چیست ؟

انباشته شدن چربی و مواد زاید به شکل برجستگی های کوچک در زیر پوست را سلولیت می گویند.

ماساژ لاغری
ماساژ لاغری

نحوه اعمال ماساژ لاغری

در ماساژ لاغری، تکنیک ها  با استفاده از کف دست ها، سرانگشتان اجرا می شود و در ناحیه پهلوها، عضلات را از بیرون به سمت ناف هدایت و ماساژ می دهند. . عموما حرکات در ماساژ لاغری به صورت ضربه ای و دورانی با استفاده از کف دست ها، انگشتان و ساعد انجام می شود. این فشار یکسان بوده و به صورت مستمر تا 5 دقیقه تکرار می شود..

در حین ماساژ لاغری

ماساژور،پس از همراهی شما به اتاق ، لباس زیر یکبار مصرف به شما می دهد و شما را برای دقایقی به منظور تعویض لباستان، قبل از ماساژ ترک می کند. درمانگر از دستهای خود شامل انگشتان دست ، کف دست،ناحیه بین مچ دست تا ارنج و غیره… به طور کامل برای از بین بردن سلولهای چربی سفت و سخت به ویژه در مناطق مشکل ساز مانند: معده ، ران ، کمر استفاده می کند. در حین ماساژ از روغن مخصوص لاغری نیز استفاده می کند که شامل ادویه جات ترکیبی مانند رزماری ، زنجبیل ، میخک و غیره می باشد.

بعد از انجام ماساژ لاغری

معمولا پس از انجام ماساژ لاغری، بهتر است پس از چند دقیقه استراحت، فرد دوش آب ولرم بگیرد. با توجه به اینکه ماساژ لاغری به کاهش وزن و سایز کمک می کند، توصیه های بعد از انجام ماساژ لاغری در نحوه انتخاب و مصرف صحیح غذایی بسیار حائز اهمیت است و انجام حرکات فیزیکی و ورزش های منظم می تواند در کنار انجام صحیح تکنیک های ماساژ لاغری تاثیر گذار شود .در واقع در ماساژ لاغری، گرما و گردش خون با هم نقش داشته  و به سلامتی شما ،کمک شایانی می نمایند.

ماساژ لاغری
ماساژ لاغری

چه کسانی می توانند ماساژ لاغری را تجربه کنند ؟

 ماساژ لاغری برای هر کسی است که می خواهد به طور موثر وزن کم کند ،یک انتخاب بی نقص است . فقط تعداد محدودی از مردم تمایل دارند برای خلاص شدن از چربی، تحت عمل جراحی، قرار گیرند و ریسک خطرات احتمالی آن را می پذیرند. جراحی های لاغری ، نه تنها گران است بلکه دردی که بعد از انجام این روند به وجود می آید، بسیار طاقت فرستا بوده و نیز مراقب های خاصی را نیز بعد از عمل شامل می شود  و شخص تا مدت ها بعد از عمل جراحی باید تحت مراقب بوده و استراحت کند و از انجام هر گونه فعالیت اجتماعی بپرهیزد که این امر تقریبا برای بیشر افراد مشکل است.

برای لاغر شدن روش های مختلفی وجود دارد که ماساژ لاغری یکی از موثرترین روش هاست.

عواملی که در ایجاد چاقی نقش دارند

چاقی یکی از مهم ترین چالش های بشر است که عوامل مختلفی در آن نقش دارند، ژنتیک، عدم تحرک، عدم ورزش، زندگی ماشینی امروز و تغییر در روش زندگی و … همه می توانند در چاقی نقش داشته باشند.

 بسیاری از افراد ماساژ لاغری را نمی شناختند ولی امروزه ماساژ لاغری به عنوان روشی تاثیر گذار بر درمان چاقی، شناخته می شود.

نقش ماسور(ماساژر و درمانگر)

برای ارائه یک ماساژ لاغری اثر گذار، ماسور ( ماساژر و درمانگر) حرفه ای نقش بسزایی دارد و می تواند با ارائه تکنیک های تخصصی، نسبت به ارائه ماساژ لاغری اقدام کرده و تاثیر گذار باشد.

نقش محیط

محیطی که برای ماساژ لاغری می بایست در نظر داشت، محیطی آرام، با تهویه هوای مناسب، تخت و لوازم جانبی مانند وردنه، استیک و … و همچنین استفاده از روغن های خاص که ارگانیک و گیاهی باشند و یا ژل های لاغری گیاهی ماساژ لاغری انجام می شود.

ماساژ لاغری
ماساژ لاغری

 تکنیک های ماساژ لاغری در کدام نواحی از بدن تاثیر بیشتری دارند ؟

ماساژ لاغری بیشتر جهت درمان چاقی موضعی ناحیه شکم، پهلوها، ران ها، بازوها مورد استفاده قرار می گیرد و با انجام تکنیک های ماساژ لاغری بر روی سطح پوست، کار ماساژ انجام می شود. با انجام تکنیک های ماساژ لاغری، سلول های چربی و سلولیت ها شکسته شده و با کمک به بالا بردن متابولیسم سلول ها، روند درمان چاقی را سرعت می بخشند. در ماساژ لاغری با افزایش جریان گردش خون، سوخت و ساز و گرما در عضلات بالا رفته و سلول های چربی و سلولیت ها به مرور از بین رفته و سموم موجود در بدن، برای تخلیه به سمت روده ها، کلیه ها و همچنین به سمت سطح پوست هدایت می شوند. عموما حرکات در ماساژ لاغری به صورت ضربه ای و دورانی با استفاده از کف دست ها، انگشتان و ساعد انجام می شود. با انجام ماساژ لاغری حرارت در بدن افزایش یافته به فرم دهی و شکل دهی بدن نیز کمک می شود و با افزایش گردش خون در نقاط مختلف، با فشار آوردن محدود در عضلات، تاثیرات فراوانی بر روی اندام های مختلف گذاشته می شود.

با ماساژ لاغری می توان توازن را به کلیه قسمت های بدن باز گردند. پس ماساژ لاغری بگیرید تا تناسب اندام داشته باشید.

این نوشته منتشر شده در بلاگ می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×