ماساژ رفلکسولوژی

رفلکسولوژی

رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی روشی علمی است که در پیشگیری از بیماری ها مورد توجه بوده و زیر گروه طب مکمل قرار می گیرد . کلیه سیستم ها و ارگان های داخلی و دستگاه های مختلف بدن و به طور کل تمامی اعضاء به صورت منظم و دقیق در کنار یکدیگر قرار گرفته و وظیفه و کاری که بر عهده دارند را به صورت کامل انجام می دهند.

رفلکسولوژی
رفلکسولوژی

همه این اجزا به صورت نقطه ای در کف پا، کف دست و لاله گوش قرار داشته که از طریق کانال های انرژی با یکدیگر مرتبط می باشند.

رفلکسولوژی را با دو هدف می توان انجام داد :

یک پیشگیری از بیماری و درمان
دوم ریلکسیشن

این موارد مطروحه هر دو مرتبط به سلامتی است و می توان توسط رفلکسولوژ حرفه ای به هدف مشخصی رسید. رفلکسولوژ حرفه ای نقاط را می شناسند و ارتباط بین اجزا را می داند و براساس آن تکنیک های تخصصی را اجرا می کند.

رفلکسولوژی
رفلکسولوژی

همان گونه که گفته شد رفلکسولوژی از طریق نقاطی در کف پا، کف دست و لاله گوش در مسیر کانال های انرژی تاثیرات خود را می گذارد و در خصوص بحث ریلکسیشن، با ایجاد و فشار نقطه ای، تحریک انجام می شود و عصاب محیطی و گیرنده های حسی که به سیستم عصبی مرکزی متصل می باشند، با ترشح سروتونین به کاهش استرس و اضطراب کمک نمایند.

همان گونه که توضیح داده شد رفلکسولوژی در مبحث درمان هم تاثیرات شگرفی داشته که با انجام تکنیک بر روی نقاط در کف پا، کف دست و لاله گوش، باعث ایجاد وازودیلاتاسیون در عروق محیطی شده که در نتیجه آن، سیستم گردش خون بهتر کار کرده، سموم بدن دفع و یا به میزان بسیار زیادی از بدن خارج خواهد شد.

رفلکسولوژی
رفلکسولوژی

رفع این سموم باعث بالاتر رفتن سیستم ایمنی بدن می شود که در برابر بیماری ها، بدن از مقاومت بیشتری برخوردار خواهد شد.

با انجام رفلکسولوژی اندروفین بیشتر ترشح شده و آنکفالین ها که تاثیر چندین برابر نسبت به مرفین دارند، در کاهش درد به افراد کمک می کند.

برای انجام رفلکسولوژی وسایل و یا ابزار خاصی نیاز نیست طوری که هر رفلکسولوژ بخواهد رفلکسولوژی را انجام دهد می بایست، از انگشتان شصت و سبابه استفاده کند. پس از شناسایی نقطه مورد نظر، با شصت بر روی نقطه، فشار آورده، در عمق فرو می رود و تکنیک ها را اجرا می کند.

رفلکسولوژی
رفلکسولوژی

در این کار رفلکسولوژ علاوه بر کار بر روی نقاط، انتقال انرژی همراه با گرمای دست از دستان خود را هم به فرد ماساژ گیرنده وارد کرده که این خود، حس آرامش بیشتری به فرد می دهد.

ابزار و لوازم مورد نیاز در خدمات رفلکسولوژی یک عدد تخت و یک عدد استیک چوبی است تا بتوان در محیطی آرام طبق استانداردهایی که برای فضای ماساژ تعریف شده مراجعه کننده نهایت استفاده را از ماساژ رفلکسولوژی ببرد. استیک چوبی کمک می کند تا در عمق نقطه نفوذ کرده و تاثیر لازم بر روی سطح بدن حاصل شود.

ولی توصیه اول انجام تکنیک ها با دست می باشد.

با شرکت در دوره های پیش رو در موسسه هنر ماساژ ایرانیان می توانید با علم رفلکسولوژی بیشتر آشنا شوید و با دریافت مدرک معتبر و ورود به بازار کار خود کارآفرین باشید .
هنر کهن راهی به سوی فردای بهتر

این نوشته منتشر شده در مقالات علمی می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×