کمک به درمان عوارض سکته مغزی با ماساژ

ماساژ سکته مغزی

رفلکسولوژی (ماساژ عوارض سکته مغزی) یا بازتاب درمانی، یک ماساژ کاملا تخصصی برای بیماران دچار عارضه سکته مغزی است .

آیا می دانید با بازتاب درمانی، می توانید امید را به بیماران سکته مغزی باز گردانید ؟

آیا می دانید عدم تکلم و یا از کار افتادن دست و پا، چقدر بر میزان افسردگی افراد مبتلا به عارضه مغزی تاثیر می گذارد ؟

آیا می دانید ماساژ بازتاب درمانی، باعث بهبود نسبی بیماران سکته مغزی می شود ؟

آیا می دانید با انجام ماساژ رفلکسولوژی، شعاع حرکت اندام هایی که بعد از عارضه مغزی دچار نقص شده اند بیشتر می شود ؟

آیا می دانید با انجام ماساژ بازتاب درمانی، قدرت تکلم بیماران دچار عارضه مغزی باز می گردد ؟

تلفن تماس موسسه : 02144636125 – 02144636068

بازتاب درمانی برای بیماران دچار عارضه سکته مغزی، شبیه یک معجزه است که متاسفانه خیلی از افراد جامعه حتی از این مسئله، کوچکترین اطلاعی نیز ندارند !!!

سکته مغزی
سکته مغزی

سکته مغزی عموما با عوارضی نظیر مشکلات حرکتی در بعضی از اندام ها خود را نشان می دهد که در واقع نوعی اختلال نورولوژیک است که به یک باره بروز می کند. سیستم گردش خون عمل خون رسانی را به کلیه اندام ها انجام می دهد. در زمان بروز سکته مغزی خون رسانی به آن ناحیه که دچار سکته شده مختل می گردد. به این صورت که مغز نمی تواند کار کرد طبیعی خود را انجام دهد که اصطلاحا سکته مغزی حادث شده است.

 طبق آمارها سکته مغزی در آقایان بیش از بانوان است و متاسفانه قبل از سکته، علامت هشدار دهنده ای به طور واضح وجود ندارد تا بتوان از سکته مغزی جلوگیری کرد.

سکته مغزی عوارض گوناگونی دارد که می توان از خفیف ترین آن مثل تاری دید چشم تا فلج شدن بعضی از اندام های کوچک و یا اندام های بزرگ و حتی مرگ را متصور بود.

در صورت بروز سکته مغزی می بایست حتما فرد در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد و قطعا متخصص مغز و اعصاب برای بیمار، فیزیوتراپی تجویز خواهد کرد که اینجا نقش ماساژ برای بهبود بخشیدن به فرد دچار سکته مغزی آغاز می شود.

تلفن تماس موسسه : 02144636125 – 02144636068

سکته مغزی
سکته مغزی

 با توجه به میزان وسعت تخریب بافت ها شدت و ضعف بیماری مشخص می شود که ماسور می بایست با ماساژهای درمانی کار خود را آغاز کند. تکنیک های ماساژ درمانی در عمق انجام می شود که تاثیرات بسزایی در روند بهبودی فرد به همراه دارد.

در کنار فیزیوتراپی، ماساژ درمانی اثر فوق العاده ای در بهبود بخشیدن به فرد را دارد که با روش های نوین ماساژ درمانی، می توان به مرور خون لخته شده در مغز را خارج کرد. ماساژ درمانی فشار خون و در بیماران تنظیم کرده و علاوه بر جلوگیری از سکته مغزی مجدد، به سلامتی فرد کمک می کند.

سکته مغزی
سکته مغزی

ماسور با حرکات حرفه ای که حاصل سال ها تجربه است می تواند به تحریک مغز از طریق غدد هیپوفیز کمک نماید . تحریک مغز باعث فعالیت بیشتر این عضو می شود و روند بهبودی تسریع پیدا می کند . در سکته مغزی، پیچیدگی در نحوه درمان وجود دارد که می بایست با نظر پزشک ماساژ انجام شود و برنامه ریزی دقیق

با توجه به حساسیت بیماری، با یک برنامه درمانی عمیق به بهبودی بیمار کمک کرد.

در ماساژ بازتاب درمانی با فشارهایی که در نقاط مختلف بدن ایجاد می شود گردش خون تسریع پیدا کرده، به کلیه سیستم و ارگان های داخلی از قبیل قلب، مغز، اعصاب و … خون رسانی صحیح و درست انجام می شود که با توجه به اینکه گفته می شود. ماساژ روشی برای پیشگیری از بیماری است، توصیه می شود همه افراد به طور منظم و حداقل در هفته دو مرتبه ماساژ را بگیرند تا از انرژی بیشتر، گردش خون بهتر و اگر لخته ای در بخشی از عروق و رگ ها بخواهد ایجاد شود، قبل از ایجاد شدن پیشگیری کرد.

آمارهای زیادی وجود دارد که نشان می دهد در کشورهای توسعه یافته، ماساژ یکی از بهترین روش هایی است که می تواند برای افراد دچار سکته مغزی تاثیر فراوانی بگذارد. از سکته مغزی جلوگیری کرده و کمک به سلامت جامعه می شود.

تلفن تماس موسسه : 02144636125 – 02144636068

ماساژ بر سکته مغزی تاثیر می گذارد.   

ماساژ بر سیستم گردش خون تاثیر می گذارد.

ماساژ بر سیستم قلب و عروق تاثیر می گذارد.  

ماساژ بر سیستم ایمنی تاثیر می گذارد.  

ماساژ بر سیستم گوارش تاثیر می گذارد.  

ماساژ بر سیستم لنفاتیک تاثیر می گذارد.  

یکی از حرکاتی که باعث تحریک غدد هیپوفیز می شود ماساژ تخصصی شست دست و شست پا می باشد .

سکته مغزی
سکته مغزی

و بهر شکل ماساژ را برای سلامتی و پیشگیری از بیماری به کسانی که دوستشان دارید توصیه کنید. تا علاوه بر سلامت اطرافیان به سلامت جامعه نیز کمک شود.

شرکت در دوره های ماساژ درمانی یا رفلکسولوژی را در موسسه هنر ماساژ ایرانیان به همه شما عزیزان پیشنهاد می دهم .

این نوشته منتشر شده در مقالات علمی می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×